Przedszkolaki z gr XIV zastanawiały się w tym tygodniu czy są bezpieczne w domu, w przedszkolu i podczas uczestnictwa w ruchu drogowym. Rozważały także co mogą uczynić, by chronić swoje zdrowie i życie.
Z pomocą przyszły nam zabawy z kartonowym autochodzikiem i ze zmieniającymi się światłami sygnalizatora, edukacyjne gry i bajeczki, które poznały z użyciem tablicy interaktywnej a także spotkanie z panią ratownik.

Dzieci sprawdziły swoją wiedzę wzywając pomoc, utrwaliły nr alarmowe, i przeszły "szkolenie" z robienia opatrunków . Ponadto nadal hartowały swoje emocje i uczyły się rozwiązywać problemy bez konfliktów.

Zaopatrzone w edukacyjne książeczki, odblaski oraz certyfikaty stały się prawdziwymi małymi ratownikami i bardziej świadomymi "obywatelami" naszej przedszkolnej społeczności.

Dziękujemy dzieciom z gr I za gościnę i możliwość zabawy z tablicą interaktywną,
dziękujemy Mamusi Piotrusia za zorganizowanie spotkania z Panią ratownik medyczną
oraz p. Basi za cenne i praktyczne wskazówki z udzielania pierwszej pomocy.
Dziękujemy także Firmie Votum za przekazanie dzieciom odblasków
w ramach kampanii JESTEM NA CZASIE.

Edyta Kopeć