W ramach realizacji jednej z części programu MAMO, TATO WOLĘ WODĘ przedszkolaki z gr III dowiedziały się gdzie występuje woda, doświadczały w jakiej postaci. Szukając wody w owocach i warzywach dowiedziały się, że wszystkie organizmy zawierają w sobie wodę,że jest ona niezbędna do życia, ile codziennie powinno wypić się wody, do czego jeszcze służy człowiekowi i jak ją oczyścić.
W większości te trudne tematy poparte były eksperymentami. Przedszkolaki miały okazję min. zamienić się w czyste i brudne kropelki, filtrowały też wodę przez filtry od kawy, obserwowały parę wodną i topiący się lód, który barwiły. Obserwowały wodne smugi, taniec rodzynek, chemiczną lampę i wulkan. Codziennie sprawdzały jak wodę wchłania gąbczasty dinozaur i co się dzieje po jej wylaniu. Zabawa  z eksperymentami była znakomita. Dzieci wykonały także pracę plastyczną z wykorzystaniem wody oraz składników doświadczeń, układały obrazki z zakrętek, tworzyły kropelkowe wizerunki posługując się pensetą a także przygotowały pyszny napój miętowo - cytrynowy na bazie wody. Najchętniej jednak piły  czystą wodę ze swoich kubeczków przygotowanych przez rodziców.

Edyta Kopeć