Jesteśmy artystami - działamy tworzymy korale,mozaiki,kwiaty,pizze.
Lubimy układać według określonego wzoru lub samodzielnie a efekty tych prac są niesamowite.
Pracujemy indywidualnie, parami w zespołach - wykazujemy się samodzielnością, odpowiedzalnością i współpracą.

Poznajemy dawne i współczesne technologie multimedialne.
Z zainteresowaniem patrzymy na nasze Panie, które opowiadają nam jakie bajki kiedyś oglądały.

Dbamy o zdrowe odżywianie, w tym miesiącu powstała na naszej sali kiszonka, wspaniała surówka

z jabłka i marchewki. Byliśmy aktorami przygotowując i inscenizując wiersz Jana Brzechwy "Na straganie".

Uczymy się bawiąc - na co dzień bawimy się cyferkami i literkami - w małym i dużym formacie. Tworzymy książeczki z literkami i cyferkami, wyszywamy je lepimy z plasteliny.

Wiemy już jak ważne w naszym odżywianiu jest prawidłowe korzystanie z piramidy żywienia. Pani Jola - intendentka w naszym przedszkolu - zapoznała dzieci z nawykami prawidłowego odżywiania, przedstawiła piramidę i porozmawiała z nami jak zdrowo się odżywiać, udało nam się także ułożyć jednodniowy jadłospis gr.X.

W tym miesiącu byliśmy uczestnikami pierwszego koncertu w Centrum Kultury Ruczaj - koncerty organizowane  są przez Filharmonię Krakowską -
przez kilkadziesiąt minut przenieśliśmy się do magicznego świata muzyki - było wspaniele.

Uczestniczymy w różnych akcjach - między innymi w akcji MPO - kino za baterie - bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w akcję.

Uroczyście obchodziliśmy Dni Patrona naszego przedszkola Jana Pawła II.W grupie został zorganizowany konkurs plastyczny - pt."Mój patron - Jan Paweł II".

W naszej sali w czterech kątach każdy sam po sobie sprząta - kontynuacja projektu - Magiczna moc bajek.

Z przyrodą za pan brat - sadzimy cebuli kwiatów wiosennych, obchodzimy Dzień Drzewa, tworzymy kompozycje z liści do kącika przyrody, dbamy o nasze otoczenie.

Chętnie uczestniczymy w konkursach organizowanych na terenie naszego przedszkola - jesteśmy projektantami  i wykonawcami - miło spędzamy czas z rodziną wykonując piękne prace.

Bardzo lubimy słuchać gdy ktoś czyta. Sukcesem naszym jest wysłuchanie z zaciekawieniem 360 stronicowej książki o dobrych manierach - było nam trochę smutno że to już koniec książki.
Dziękujemy pani Irenie Kopeć za odwiedziny i niezapomniane chwile z wierszami których autorką jest sama pani Irena.

Marta Jarząbczyk, Agnieszka Górka