PRZEDSZKOLE NR176 WE LWOWIE

W dniach 6-8 X 2006r.na zaproszenie p. Pawła Hobzey Naczelnika Obwodowej Administracji Państwowej we Lwowie przebywała na Ukrainie 23 osobowa grupa 6-wizytataorów i 17 dyrektorów małopolskich przedszkoli, wśród których była nasza p. dyrektor Teresa Sternal. Po tej wizycie zrodził się pomysł, aby w naszej placówce powstał "Zespół do spraw współpracy z placówkami zagranicznymi".
W ten oto sposób nasze przedszkole nawiązało kontakt z przedszkolem 176 we Lwowie. W przedświątecznym okresie przeprowadziłyśmy w naszym przedszkolu akcję,"Podarek Krakowiaka dla małego Lwowiaka", która spotkała się ogromnym odzewem ze strony dzieci i ich rodziców. Dzięki ich ofiarności zebrałyśmy mnóstwo zabawek, gier, układanek, art. papierniczych i książek.
Dnia 8.11.06r. w celu dostarczenia darów zebranych podczas akcji ,,Podarek Krakowiaka dla małego Lwowiaka''.na Ukrainę pojechały pani wizytator B. Szeląg, dyrektor P.10 pani T. Sternal i dyrektor P.176 pani E. Kamińska Nasze panie zostały powitane przez delegację ukraińskiego przedszkola i przedstawiciela lwowskiego kuratorium.
W dniu 11.11.06r. w godzinach porannych odbyło się uroczyste przekazanie darów dzieciom z przedszkola nr 176 we Lwowie. Ta uroczystość miała podniosły charakter.Obdarowane dzieci przygotowały w podzięce piękny występ artystyczny. W spotkaniu brali udział nie tylko goszczący nasze panie nauczyciele, ale również wdzięczni za gest i zaangażowanie przedstawiciele lwowskiego kuratorium wraz z wizytatorami nadzorującymi ten rejon.
Całe spotkanie, oraz fakt przekazania podarków przez przedszkolaków z Krakowa nabrało dużego rozgłosu oraz wdzięczności ze strony lwowskich władz kuratoryjnych. Każda z 13 grup przedszkolnych została obdarowana pięknymi podarkami. Owe prezenty dostarczyły dzieciom wiele radości, uśmiechu oraz pozytywnych emocji.
W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie naszej polskiej delegacji z nauczycielkami i dziećmi z przedszkola nr 181, w którym funkcjonują także polskie oddziały. Dzieci przygotowały inscenizację o zimie po polsku.

Przedszkolacy zostali obdarowani książkami napisanymi po polsku, grami i zabawkami. Radości oraz uśmiechu ze strony dzieci doświadczono dużą ilość, co jest dla nas ogromną satysfakcją.
Tej radości nie byłoby, gdyby nie udział dzieci i rodziców z przedszkola nr 10 i 176 w Krakowie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczne i pragniemy podzielić się naszymi przeżyciami i doznaniami.

Monika Szaroma - Kierys