Realizacja Projektu "Ogród z klasą" w Samorządowym Przedzszkolu nr 10

Projekt "Ogród z klasą "realizowany był w naszym przedszkolu przez ostatnie 3 lata. Pomysłodawcą projektu jest Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Koordynatorem działań na terenie naszej placówki była Pani Marta Jarząbczyk, która wraz z dziećmi realizowała poszczególne zadania zawarte w projekcie.

Cele projektu to :
rozwijanie wiedzy i umiejętności przedszkolaków w zakresie promowania dobrych praktyk i szeroko pojętej wiedzy przyrodniczej, wspomaganie zrównoważonego rozwoju dzieci, uatrakcyjnianie środowiska przedszkolnego, wdrażanie do propagowania świadomości ekologicznej.
 Poszczególne stopnie zaawansowania nagradzane były certyfikatami ogrodniczymi,
od pierwszego do czwartego stopnia.
By uzyskać certyfikat koordynator przesyłał dowody (zdjęcia i opis)
dokumentujące spełniające warunków niezbędne do uzyskania certyfikatu kolejnego stopnia.
Weryfikacja działań odbywała się podczas spotkań z przedstawicielami Zarządu Zieleni Miejskiej.
Dzięki realizacji zadań zawartych w projekcie placówka nasza otrzymała nagrody rzeczowe za:
1) Certyfikat I-go stopnia:
- zestaw narzędzi (szpadle i grabie)
- 20 fartuszków
2) Certyfikat II-go stopnia:
- konewka
- małe narzędzia (kultywator i łopatka)
- taca porządkowa
3) Certyfikat III-go stopnia:
- taczki
4) Certyfikat IV-go stopnia:
- mini szklarnia ogrodowa
Jest nam niezmiernie miło, że jesteśmy pierwszym przedszkolem w Krakowie,
które zostało włączone do projektu.
Jesteśmy również przedszkolem, które dzięki zaangażowaniu i pasji do ogrodnictwa zdobyło czwarty certyfikat projektu i stało się jednocześnie jedną z pierwszych w Krakowie Placówek Eksperckich.
Dziękujemy Panu Łukaszowi Szydłakowi
za współpracę i zaangażowanie w realizację naszego projektu.
Poniżej zamieszczamy fotorelację z naszych działań.

M. Jarząbczyk

K.Ligęza